RR1220P-1132-D-M
Mfr.Part #
RR1220P-1132-D-M
Description
RES SMD 11.3KOHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
11.3kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
100V