RR1220P-1070-D-M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RR1220P-1070-D-M
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 107 OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Resistance :
107Ohm
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RR
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
PRECISION
Height :
508μm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
RR1220P-1070-D-M
Susumu RR1220P-1070-D-M
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 107Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C