RR1220P-1052-D-M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RR1220P-1052-D-M
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10.5KOHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
100V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
508μm
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
PRECISION
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Lead Free :
Lead Free
Construction :
RECTANGULAR
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RR
Resistance :
10.5kOhm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RR1220P-1052-D-M
Susumu RR1220P-1052-D-M
FIXED RESISTOR RR Series, Thin Film, 10.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C