RR0816P-7870-D-87A
Mfr.Part #
RR0816P-7870-D-87A
Description
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/16W 0603
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Weight :
2.012816mg
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
75V
Thin Film
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
787Ohm
Tolerance :
±0.5%
Height :
508μm
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Susumu RR0816P-7870-D-87A
RR Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C