RR0816P-6492-D-79C
Mfr.Part #
RR0816P-6492-D-79C
Description
RES SMD 64.9KOHM 0.5% 1/16W 0603
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
64.9kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Susumu RR0816P-6492-D-79C
RR Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C