RR0816P-4992-B-T5-68C
Mfr.Part #
RR0816P-4992-B-T5-68C
Description
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
REACH SVHC :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
49.9kOhm
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
1 (Unlimited)
Susumu RR0816P-4992-B-T5-68C
RR Series, Thin Film, 49.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C