RR0816P-4020-D-59A
Mfr.Part #
RR0816P-4020-D-59A
Description
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
508μm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Resistance :
402Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
14 Weeks
Susumu RR0816P-4020-D-59A
RR Series, Thin Film, 402Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C