RR0816P-3830-D-57A
Mfr.Part #
RR0816P-3830-D-57A
Description
RES SMD 383 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
383Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
62.5mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
RR
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
75V
Susumu RR0816P-3830-D-57A
RR Series, Thin Film, 383Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C