RR0816P-3482-D-53C
Mfr.Part #
RR0816P-3482-D-53C
Description
RES SMD 34.8KOHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
400μm
Resistance :
34.8kOhm
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Susumu RR0816P-3482-D-53C
RR Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C