RR0816P-3321-D-51H
Mfr.Part #
RR0816P-3321-D-51H
Description
RES SMD 3.32KOHM 0.5% 1/16W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
3.32kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Power Dissipation :
63mW
SMD/SMT
Susumu RR0816P-3321-D-51H
RR Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C