RR0816P-3093-B-T5-48D
Mfr.Part #
RR0816P-3093-B-T5-48D
Description
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
309kOhm
Tolerance :
±0.1%
Susumu RR0816P-3093-B-T5-48D
RR Series, Thin Film, 309kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C