RR0816P-2670-D-42A
Mfr.Part #
RR0816P-2670-D-42A
Description
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/16W 0603
14 Weeks
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
267Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Susumu RR0816P-2670-D-42A
RR Series, Thin Film, 267Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C