RR0816P-2150-D-33A
Mfr.Part #
RR0816P-2150-D-33A
Description
RES SMD 215 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Voltage - Rated DC :
75V
Series :
RR
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Height :
508μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
63mW
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
75V
Working Voltage :
75V
Resistance :
215Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Susumu RR0816P-2150-D-33A
RR Series, Thin Film, 215Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C