RR0816P-2100-D-32A
Mfr.Part #
RR0816P-2100-D-32A
Description
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
210Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Published :
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Susumu RR0816P-2100-D-32A
RR Series, Thin Film, 210Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C