RR0816P-2053-D-31D
Mfr.Part #
RR0816P-2053-D-31D
Description
RES SMD 205K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
205kOhm
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Published :
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
63mW
14 Weeks
Susumu RR0816P-2053-D-31D
RR Series, Thin Film, 205kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C