RR0816P-1822-D-26C
Mfr.Part #
RR0816P-1822-D-26C
Description
RES SMD 18.2KOHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
18.2kOhm
Voltage - Rated DC :
75V
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Susumu RR0816P-1822-D-26C
RR Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C