RR0816P-111-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RR0816P-111-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Series :
RR
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height :
400μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
110Ohm
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR
Additional Feature :
ULTRA-PRECISION
Datasheets
RR0816P-111-B-T5
Susumu RR0816P-111-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 110Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C