RQ73C2B43R2BTD
Mfr.Part #
RQ73C2B43R2BTD
Description
RES 43.2 OHMS 0.1% 0.4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Type :
AEC-Q200 Qualified
Temperature Coefficient :
10 PPM / C
Power Rating :
400 mW
Tolerance :
0.1 %
Length :
3.1 mm
Height :
0.6 mm
Resistance :
43.2 Ohms
Series :
RQ73
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Packaging :
Cut Tape
Qualification :
AEC-Q200
Voltage Rating :
200 V
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Style :
PCB Mount
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product :
Precision Automotive Thin Film SMD
Width :
1.6 mm
Datasheets
RQ73C2B43R2BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C2B43R2BTD
RQ73 Series, 43.2 Ohms, 0.1 %,