RQ73C2B26K1BTD
Mfr.Part #
RQ73C2B26K1BTD
Description
RES 26.1 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage Rating :
200 V
Temperature Coefficient :
10 PPM / C
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
0.1 %
Series :
RQ73
Power Rating :
400 mW
Resistance :
26.1 kOhms
Qualification :
AEC-Q200
Width :
1.6 mm
Type :
AEC-Q200 Qualified
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Length :
3.1 mm
Packaging :
Cut Tape
Mounting Style :
PCB Mount
Height :
0.6 mm
Product :
Precision Automotive Thin Film SMD
Datasheets
RQ73C2B26K1BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C2B26K1BTD
RQ73 Series, 26.1 kOhms, 0.1 %,