RQ73C2B232RBTD
Mfr.Part #
RQ73C2B232RBTD
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 232 OHMS 0.1% 0.4W 1206
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
232Ohm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RQ73C2B232RBTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C2B232RBTD
RQ73 Series, Thin Film, 232Ohm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C