RQ73C2A10R5BTD
Mfr.Part #
RQ73C2A10R5BTD
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10.5 OHMS 0.1% 1/5W 0805
Resistance :
10.5Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Series :
RQ73
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RQ73C2A10R5BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C2A10R5BTD
RQ73 Series, Thin Film, 10.5Ohm, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~155°C