RQ73C1J887RBTD
Mfr.Part #
RQ73C1J887RBTD
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
RES 887 OHMS 0.1% 0.15W 0603
Power (Watts) :
0.15W
Resistor Type :
PRECISION
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Length :
1.55 mm
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Resistance :
887 Ohm
Package :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Series :
SXT224
Supplier Device Package :
Frequency Stability :
±30ppm
Mounting Style :
PCB Mount
Product Width :
0.8 mm
Power Rating :
0.15 W
Frequency :
16.384 MHz
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Load Capacitance :
19pF
Height :
0.45 mm
Resistance Tolerance :
0.1
Type :
MHz Crystal
TE Connectivity
Packaging :
Cut Tape
Tolerance :
0.1 %
Frequency Tolerance :
±25ppm
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Voltage Rating :
75 V
Product Length :
1.55 mm
Thin Film
Base Product Number :
RQ73C1J
Width :
0.8 mm
Datasheets
RQ73C1J887RBTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1J887RBTD
Precision SXT224 Series, Thin Film, 887 Ohm, 0.15W, 0.1 %, 0°C ~ 70°C