RQ73C1J73K2BTD
Mfr.Part #
RQ73C1J73K2BTD
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 73.2 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
Resistance :
73.2kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.15W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RQ73C1J73K2BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1J73K2BTD
RQ73 Series, Thin Film, 73.2kOhm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C