RQ73C1J71K5BTD
Mfr.Part #
RQ73C1J71K5BTD
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 71.5 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.15W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
71.5kOhm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RQ73C1J71K5BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1J71K5BTD
RQ73 Series, Thin Film, 71.5kOhm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C