RQ73C1J30K9BTD
Mfr.Part #
RQ73C1J30K9BTD
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 30.9 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power (Watts) :
0.15W
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
30.9kOhm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
RQ73C1J30K9BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1J30K9BTD
RQ73 Series, Thin Film, 30.9kOhm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C