RQ73C1J2K43BTD
Mfr.Part #
RQ73C1J2K43BTD
Description
RES 2.43 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Qualification :
AEC-Q200
Tolerance :
0.1 %
Power Rating :
150 mW
Height :
0.45 mm
Type :
AEC-Q200 Qualified
Resistance :
2.43 kOhms
Voltage Rating :
75 V
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Product Length :
1.6mm
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Temperature Coefficient :
10 PPM / C
Mounting Style :
PCB Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Cut Tape
Product :
Precision Automotive Thin Film SMD
Length :
1.55 mm
Width :
0.8 mm
Resistor Type :
Precision, Sulfur Resistant
Series :
RQ73
Product Width :
0.85mm
Datasheets
RQ73C1J2K43BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1J2K43BTD
Precision, Sulfur Resistant RQ73 Series, 2.43 kOhms, 0.1 %,