RQ73C1J205RBTDF
Mfr.Part #
RQ73C1J205RBTDF
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RQ 0603 205R 0.1% 10PPM 1K RL
Stock
990
In Stock :
990
Chip Resistor - Surface Mount
Failure Rate :
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.15W
Supplier Device Package :
0603
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
RQ73
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
205 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Product Status :
Active
Package :
Digi-Reel?
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
RQ73C1J205RBTDF
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1J205RBTDF
RQ73 Series, Thin Film, 205 Ohms, 0.15W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C