RQ73C1J1K4BTD
Mfr.Part #
RQ73C1J1K4BTD
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.4 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
RQ73
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
1.4kOhm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
Datasheets
RQ73C1J1K4BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1J1K4BTD
RQ73 Series, Thin Film, 1.4kOhm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C