RQ73C1J182RBTD
Mfr.Part #
RQ73C1J182RBTD
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 182 OHMS 0.1% 0.15W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.15W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
182Ohm
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Series :
RQ73
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
RQ73C1J182RBTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1J182RBTD
RQ73 Series, Thin Film, 182Ohm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C