RQ73C1E845RBTD
Mfr.Part #
RQ73C1E845RBTD
Description
RES 845 OHMS 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
2
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
845Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RQ73C1E845RBTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1E845RBTD
RQ73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C