RQ73C1E7K32BTD
Mfr.Part #
RQ73C1E7K32BTD
Description
RES 7.32 KOHMS 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
7.32kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RQ73C1E7K32BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1E7K32BTD
RQ73 Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C