RQ73C1E3K48BTD
Mfr.Part #
RQ73C1E3K48BTD
Description
RES 3.48 KOHMS 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.48kOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Feature :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RQ73C1E3K48BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1E3K48BTD
RQ73 Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C