RQ5RW48BA-TR-FE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RQ5RW48BA-TR-FE
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices
Description
IC REG LINEAR 4.8V 50MA SC82AB
Manufacturer :
Nisshinbo Micro Devices
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Terminal Pitch :
1.3mm
Height Seated (Max) :
1.1mm
Length :
2mm
Width :
1.25mm
Regulator Type :
FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR
HTS Code :
Input Voltage (Max) :
8V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Voltage1-Max :
4.896V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
4
Input Voltage (Min) :
5.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Voltage 1 :
4.8V
Output Voltage1-Min :
4.704V