RPM8500-125-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RPM8500-125-S
Manufacturer
Astrodyne TDI
Description
MIL/COTS 3PH DELTA EMI PWR LINE
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Product Category :
Power Line Filter Modules
Termination Style :
Threaded Post (M10)
Product Status :
Active
Voltage - Rated DC :
Series :
RPM8500
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package :
Box
Current :
125 A
Base Product Number :
RPM8500
Mounting Type :
Chassis Mount
Inductance :
Configuration :
Two Stage
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
1.8 kV
Frequency - Operating :
50/60Hz, 50/400Hz
Approval Agency :
Voltage - Rated AC :
480V
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Applications :
Datasheets
RPM8500-125-S
Astrodyne TDI RPM8500-125-S
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH