RPC1210JT680K-HP
Mfr.Part #
RPC1210JT680K-HP
Description
RES, PULSE, 1210, 680 KOHM, 5%,
Resistance :
680 kOhms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RPC1210JT680K-HP
Stackpole Electronics, Inc. RPC1210JT680K-HP
RPC Series, Thick Film, 680 kOhms, 0.75W, 3/4W, ±5%, -55°C ~ 155°C