RPC0805JT3K60-UP
Mfr.Part #
RPC0805JT3K60-UP
Description
RES, PULSE, 0805, 5%, 3.6 KOHM,
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
3.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
RPC0805JT3K60-UP
Stackpole Electronics, Inc. RPC0805JT3K60-UP
RPC Series, Thick Film, 3.6kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C