RPC0805JT200R-UP
Mfr.Part #
RPC0805JT200R-UP
Description
RES, PULSE, 0805, 5%, 200 OHM, 0
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
200Ohm
Datasheets
RPC0805JT200R-UP
Stackpole Electronics, Inc. RPC0805JT200R-UP
RPC Series, Thick Film, 200Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C