RPC0805JT11R0-HP
Mfr.Part #
RPC0805JT11R0-HP
Description
RES, PULSE, 0805, 11 OHM, 5%, 0.
Length :
2 mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Width :
1.2 mm
Height :
0.5 mm
Resistance :
11 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating :
150 V
Power (Watts) :
0.4W
Power Rating :
400 mW
Datasheets
RPC0805JT11R0-HP
Stackpole Electronics, Inc. RPC0805JT11R0-HP
RPC Series, Thick Film, 11 Ohms, 0.4W, ±5%, -55°C ~ 155°C