RPC0805FT330R-HP
Mfr.Part #
RPC0805FT330R-HP
Description
RES, PULSE, 0805, 330 OHM, 1%, 0
Height :
0.5 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Width :
1.2 mm
Length :
2 mm
Power (Watts) :
0.4W
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Resistance :
330 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
400 mW
Voltage Rating :
150 V
Datasheets
RPC0805FT330R-HP
Stackpole Electronics, Inc. RPC0805FT330R-HP
RPC Series, Thick Film, 330 Ohms, 0.4W, ±1%, -55°C ~ 155°C