RPC0805FT2R70-HP
Mfr.Part #
RPC0805FT2R70-HP
Description
RES, PULSE, 0805, 2.7 OHM, 1%, 0
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Power (Watts) :
0.4W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
2.7 Ohms
Datasheets
RPC0805FT2R70-HP
Stackpole Electronics, Inc. RPC0805FT2R70-HP
RPC Series, Thick Film, 2.7 Ohms, 0.4W, ±1%, -55°C ~ 155°C