RPC0603FT91R0-HP
Mfr.Part #
RPC0603FT91R0-HP
Description
RES, PULSE, 0603, 91 OHM, 1%, 0.
Tolerance :
±1%
Resistance :
91 Ohms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Datasheets
RPC0603FT91R0-HP
Stackpole Electronics, Inc. RPC0603FT91R0-HP
RPC Series, Thick Film, 91 Ohms, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C