RP93725T0050GTTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RP93725T0050GTTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES SMD 50 OHM 2% 30W 3725
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
2.2GHz
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
50Ohm
Height Seated (Max) :
0.045 1.15mm
Published :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Nonstandard
Series :
RP9
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
30W
Size / Dimension :
0.375Lx0.250W 9.53mmx6.35mm
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Feature :
RF, High Frequency
Factory Lead Time :
12 Weeks
Additional Feature :
POWER DISSIPATED USING HEAT SINK: 30W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C