RP73PF1J64R9BTDF
Mfr.Part #
RP73PF1J64R9BTDF
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/6W 0603
Stock
894
In Stock :
894
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Height :
550μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
Flat
RP73P, Holsworthy
Case Code (Imperial) :
0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
Depth :
800μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
64.9Ohm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Case Code (Metric) :
1608
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
100V
Power Rating :
166mW
13 Weeks
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Tolerance :
±0.1%
REACH SVHC :
No SVHC
Max Power Dissipation :
167mW
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
RP73PF1J64R9BTDF
TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J64R9BTDF
RP73P, Holsworthy Series, Thin Film, 64.9Ohm, 0.167W 1/6W, ±0.1%, -55°C~155°C