RP73PF1E84R5BTD
Mfr.Part #
RP73PF1E84R5BTD
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 84.5 OHM 0.1% 1/10W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Resistance :
84.5Ohm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Height :
350μm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RP73PF1E84R5BTD
TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1E84R5BTD
RP73P, Holsworthy Series, Thin Film, 84.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C