RP73PF1E7K32BTD
Mfr.Part #
RP73PF1E7K32BTD
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 7.32K OHM 0.1% 1/10W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
7.32kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Height :
350μm
Datasheets
RP73PF1E7K32BTD
TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1E7K32BTD
RP73P, Holsworthy Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C