RP73PF1E78K7BTD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RP73PF1E78K7BTD
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 78.7K OHM 0.1% 1/10W 0402
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
RP73P, Holsworthy
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
78.7kOhm
Datasheets
RP73PF1E78K7BTD
TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1E78K7BTD
RP73P, Holsworthy Series, Thin Film, 78.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C