RP73PF1E32K4BTD
Mfr.Part #
RP73PF1E32K4BTD
Description
RES 32.4K OHM 0.1% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating :
50V
Product Status :
Active
Subcategory :
Resistors
Package / Case :
Qualification :
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel
Resistance :
32400(ohm)
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Anti-Sulfurated :
No
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
Product Width :
0.5mm
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Anti-Surge :
No
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Military Standard :
Not Required
Product Length :
1.02mm
Tolerance :
0.1 %
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Depth (mm) :
Thin Film
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Height :
0.3 mm
RoHS :
Details
Product Height (mm) :
0.3(mm)
Mounting Style :
PCB Mount
Product Type :
Thin Film Resistors
Width :
0.5 mm
Composition :
Thin Film
Power Rating(s) :
0.1 (1/10)(W)
Resistor Type :
High Power
Height - Seated (Max) :
0.014 (0.35mm)
Length :
1 mm
Number of Terminals :
2
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Temperature Range @ Derated Power :
70 TO 155
Termination Style :
Pad
Supplier Device Package :
Product Length (mm) :
1(mm)
Lead Spacing (nom) :
Not Required(mm)
TE Connectivity
Construction :
RECTANGULAR
Package :
Bulk
Product :
Precision Resistors Thin Film SMD
Number of Terminations :
2
Tolerance (+ or -) :
0.1%
Case Size :
Base Product Number :
RP73PF1E
Package Type :
SMD
Features :
Case Style :
Epoxy
Current Sensing :
Technology :
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Failure Rate :
Not Required
Series :
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Datasheets
RP73PF1E32K4BTD
TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1E32K4BTD
High Power * Series, Thin Film, 32400(ohm), 0.063W, 1/16W, 0.1 %, -55°C ~ 155°C