RP73PF1E267RBTD
Mfr.Part #
RP73PF1E267RBTD
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 267 OHM 0.1% 1/10W 0402
Resistance :
267Ohm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
Height :
350μm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RP73P, Holsworthy
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RP73PF1E267RBTD
TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1E267RBTD
RP73P, Holsworthy Series, Thin Film, 267Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C