RP73PF1E1K58BTD
Mfr.Part #
RP73PF1E1K58BTD
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.58K OHM 0.1% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RP73P, Holsworthy
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Height :
350μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Resistance :
1.58kOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
RP73PF1E1K58BTD
TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1E1K58BTD
RP73P, Holsworthy Series, Thin Film, 1.58kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C