RP73PF1E14R3BTD
Mfr.Part #
RP73PF1E14R3BTD
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 14.3 OHM 0.1% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
350μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Series :
RP73P, Holsworthy
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
14.3Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
RP73PF1E14R3BTD
TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1E14R3BTD
RP73P, Holsworthy Series, Thin Film, 14.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C